Ankieta przeprowadzona w dniach 18 lipca - 27 lipca 2014 r.


  

Lp.

Pytanie z ankiety

Ilość
oddanych 
głosów 

TAK

NIE

9.

CZY UWAŻASZ, ŻE NOWO ZAGOSPODAROWANA CZĘŚĆ CENTRUM CZERNIEJEWA 

STANIE SIĘ GŁÓWNYM MIEJSCEM WYPOCZYNKU MIESZKAŃCÓW  ? 

178  2,8 % 

97,2 % 

Zakończony został nowy projekt autorstwa Pani Burmistrz, pod nazwą "Dla mieszkańców oraz gości grobla pełna przyjemności"
Wykonano pewne prace, które prawdopodobnie miały zmobilizować mieszkańców Czerniejewa oraz przyjezdnych gości do częstego przebywania przy zapomnianym stawie w centrum Czerniejewa oraz poddaniu się magii "nowo powstałego miejsca".
Dla większego zachęcenia do relaksowania się przy ruchliwej ulicy, zamontowano nawet fontannę stanowiącą obecnie główną lokalną atrakcję.
Przypuszczalnie, inwestycja w którą zainwestowano także znaczne środki z budżetu gminy, miała stać się konkurencją dla czerniejewskiego parku pałacowego dostępnego dla mieszkańców. 


Komentarze głosujących, towarzyszące ankiecie internetowej przeprowadzonej w dniach 18 lipca - 27 lipca 2014 r.: 


 • "to jest nowe miejsce zachęcające do publicznego spożywania piwa i innych używek, którego nikt nie kontroluje szczególnie nocą, wystarczy spojrzeć jak wygląda to miejsce w niedzielny poranek"
 • " Ja wolę pójść na spacer do parku, zrobił się tam porządek, nowy gospodarz to sympatyczny Pan, który sam zachęca do korzystania z parku. Poziom restauarcji chyba odstrasza wszystkich wcześniejszych bywalców, którzy każdego dnia potrzebowali niegdyś seansów piwnych"
 • "Na pewno tak ale dla ryb zasadzonych tam przez dzikie kaczki, a nie dla mieszkańców"
 • "Fajne miejsce, lecz jest zbyt odsłonięte - brak konkretnej zieleni robiącej klimat umożliwiający wypoczynek."
 • "Widziałem kiedyś na grobli osobę z psem. Dość idiotycznie wyglądała po trzecim okrążeniu grobli w ciągu 5 min. :-) "
 • "Strata publicznych pieniędzy - ciekawe ile to kosztowało, ale każda złotówka została wyrzucona w błoto."
 • "lanie wody to przecież wypracowana przez lata polityka naszych kochanych czołowych urzędników "
 • "To już kolejne pytanie z gatunku "takie sobie" - aby nie powiedzieć głupie. Dlaczego? Otóż coś takiego jak park miejski w Czerniejewie nie istnieje. Park przy pałacu spełniał taką rolę w czasach, gdy wszystko było "nasze", ale to już przeszłość. Sytuacji prawnej obecnego uregulowania co prawda nie znam, ale z rozmów z obecnym administratorem Zespołu Pałacowego wiem, że korzystanie z parku przez mieszkańców Czerniejewa, jest tylko aktem dobrej woli z jego strony i wcale się temu nie dziwię, bo on ponosi związane z tym koszty, np. zbieranie butelek po "bryndzie" i temu podobnych atrakcjach. Odpowiedzi wprost na zadane pytanie udzielić nie można, bo nikt nie może mówić za nikogo. Mnie się Grobla podoba, oby tylko kultura korzystania z tego miejsca była odpowiednia.
  Szczepan Kropaczewski"
 • "Brakuje jeszcze muzyki i będziemy mieli fontanny jak w Pradze - z pewnością burmistrz zainstaluje muzykę w kolejnej kadencji, coś musi obiecać .... "
 • "idealne miejsce dla tych, którzy zajmują się plotkowaniem, można posiedzieć, poobserwować "kto z kim gdzie", tajni agenci, wysłannicy pani Burmistrz mają także nowe możliwości stworzone przez gminę, przyda się przed wyborami, których atmosferę właśnie na grobli można dostrzec."
 • "miejsce bez sensu, z jednej strony widok na market, z drugiej ulica i skrzyżowanie z małym wybrukowanym skwerem, na którym brakuje jeszcze jakiegoś kolejnego pomnika ważnej osoby. Z pewnością wkrótce coś nam wynajdzie nasz lokalny poeta"
 • "Mieszkam w sąsiedztwie grobli, wkurzające są całonocne weekendowe biesiady głośnej młodzieży, a w tygodniu po otwarciu okna już znam na pamięć cykl działania fontanny - może władze gminy chcą pokazać, że "wodę leje" się nie tylko w urzędzie gminy, ale także po godzinach pracy."
 • "dowiedzcie się ile kosztowało to co tam zorganizowano przed wyborami"
 • "miejsce gdzie mimo widocznego zakazu łowienia ryb wszyscy łamią prawo, burmistrz pokazał jak można to robić na oczach mieszkańców, przykład idzie z góry "
 • "dla mnie dobre miejsce, gdy idę z zakupów z dino, to chwilę tam odpocznę"
 • "nikt nie pytał mieszkańców czy chcą odpoczywać w centrum miasta i czy dźwięk tryskającej wody im nie będzie przeszkadzać, a było można, przecież ostatnio była konsultacja w sprawie elektrowni wiatrowych, które w innych gminach powstają przy spełnieniu wszelkich przepisów, pytania zadane przez burmistrza były bezsensowne - najpierw powinniśmy mieć mozliwość dokładnego zapoznania się z wszelkimi aspektami powstania tych urządzeń w gminie. Pytanie czy chcesz aby elektrownie powstały było wyłącznie pytaniem o estetykę, a nie o zasadność ich instalacji. To czy mi się coś podoba, czy nie podoba, nie może być głównym elementem uznania woli społeczeństwa jako głosu mieszkańców - TO JAKIŚ ABSURD . Brak umożliwienia nam dostępu do rzetelnych informacji jest chyba celowym działaniem burmistrza. Słychać głosy, że burmistrz jest przeciwna, nigdy jednak nie uzasadniła tego. Kiedyś jej zastępca wyraził się także negatywnie uznając, że jest za bioenergią. Może zbudować taką biofabrykę obok jego domu. Patrząc na groblę według projektu burmistrza zastanawiam się co autor miał na myśli oraz jaką funkcję społeczną grobla ma spełnić. Jeśli takie same pobudki będą kierować rządzącymi w sprawie elektrowni wiatrowych, to możemy jako gmina dużo stracić, przez niekompetencję tych, którym zaufaliśmy kiedyś w wyborach. Opinia społeczna jest ważna, ale pod warunkiem, że rządzący dostarczą społeczeństwu obiektywnych danych informacyjnych w konkretnej sprawie. Odnoszę wrażenie, że w tej gminie toczy się jakaś rozgrywka pomiędzy zespołem burmistrza i Radnymi, którzy do zespołu burmistrza nie chcą przystąpić."
 • "Nigdy nie widziałem na grobli Pani burmistrz, która groblę pełną przyjemności utworzyła, czyżby uznała swoją obecność za element mniej przyjemny dla mieszkańców oraz gości. Przypuszczalnie pani burmistrz woli wypoczywać nie widząc mieszkańców oraz ich gości."
 • "nie jestem mieszkańcem, lecz czytałam gdzieś wypowiedź waszego burmistrza, że ta grobla, to małe czerniejewskie morze z uwagi na jakiś nowy pomnik jakiejś pani odnalezionej po siedemdziesięciu latach, która swe życie spędziła na okrętach, musiała się zasłużyć dla Czerniejewa."
 • "aby odpocząć należy odnaleźć ustronne miejsce w zaciszu przyrody, na grobli nie ma takiej możliwości"
 • "grobla to chyba nowy plac defiladowy stworzony przez gminę, najlepiej można wypocząć spacerując po terenach leśnych których u nas dostatek, a jeśli chcemy spotkać kogoś to park udostępniany przez obecnego najemcę zespołu pałacowego jest także dobrym rozwiązaniem - na grobli najwięcej jest miejsc stojących - jak na wiecu wyborczym. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. "
 • "z pewnością NIE - stwórzmy stowarzyszenie obrony czerniejewskiej grobli, aby nie zniknęła zarośnięta krzakami po wyborach"
 • "grobla to dobre miejsce w dzień powszedni dla matek, które ze swoimi dziećmi wychodzą na spacer, ale tylko z niemowlakami, dla większych dzieci jest to miejsce niebezpieczne z uwagi na wodę. Mam dwójkę dzieci w tym niemowlę i niestety nie mogę korzysztać z tego miejsca, wybieram zwykle park."
 • "nowe miejsce do sprzątania."