BULWERSUJĄCA DECYZJA BURMISTRZA - UMOWA NA OBSŁUGĘ PRAWNĄ 


W czasie Sesji Rady Miasta Czerniejewo w dniu 3 września 2014 r. mogliśmy dowiedzieć się, że zatrudniony na umowę o pracę gminny radca prawny, będzie wkrótce czasowo nieobecny w pracy.

W związku z tym, konieczne było nawiązanie umowy dotyczącej obsługi prawnej w czasie nieokreślonej długości nieobecności zatrudnionego gminnego radcy.

 

Umowę na świadczenie obsługi prawnej

zawarto

z Kancelarią Prawną "Leśny i Wspólnicy"

 (oświadczenie burmistrza - otwórz) 

 

Prezentowane pełne nagranie poruszanego na Sesji Rady Miasta w dniu 3 września 2014 r. tematu, rozwiać może wątpliwości co do intencji decyzyjnych burmistrza Danuty G. - ODSŁUCHAJ NAGRANIE - 2 min.

W dniu 8 września 2014 r. podpisano umowę ze wskazaną przez burmistrza Danutą G., Kancelarią Prawną "Leśny & Wspólnicy" na obsługę prawną Gminy Czerniejewo, której zakres jest zbieżny z wcześniej wykonywaną pracą zatrudnionego na stałe gminnego radcy.

Różnica polegać będzie wyłącznie na tym, że przedstawiciel Kancelarii "Leśny i Wspólnicy" będzie obecny wyłącznie 1 raz w tygodniu i to nie w poniedziałek, kiedy w gminie pełni dyżur Przewodniczący Rady Miasta i być może chciałby skorzystać z wiedzy prawnej radcy prawnego.

Odsłuchaj WYPOWIEDŹ burmistrza Danuty G.

Koszt miesięczny jaki ponosić będzie gmina Czerniejewo w zakresie zawartej umowy z Kancelarią Prawną  "Leśny & Wspólnicy"  to  5.535 zł
otwórz treść umowy

Wszystko wskazuje na to, iż w zakresie wyboru oferty, prawdopodobnie, nie przeprowadzono porównania ofert innych prawników, co może wskazywać na niegospodarność zarządzanym przez burmistrza gminnym budżetem.

Podobną sytuację czasowej nieobecności gminnego radcy prawnego w gminie Czerniejewo mieliśmy na przełomie roku 2012/2013. Wówczas na czas nieobecności zatrudnionego radcy prawnego, zawarto umowę z Kancelarią Prawną z miejscowości Kórnik. 
Zakres umowy był tożsamy z obecnie obowiązującą, a koszt znacznie niższy, bo wynosił 3.690 zł miesięcznie.

(otwórz dokument potwierdzający powyższe dane)

Ponadto Rada Gminy była zadowolona z jakości obsługi prawnej prowadzonej przez Kancelarię Prawną z Kórnika, o co zapytaliśmy niegdyś Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Czerniejewo - (otwórz)

Zastanawiające jest także to, że w zespole prawników (być może wspólników) Kancelarii Prawnej "Leśny i Wspólnicy" znajduje się osoba obecnie zatrudniona w gminie Czerniejewo na stanowisku radcy prawnego, którego dłuższą nieobecność prognozują publiczne wypowiedzi i działania burmistrza Danuty G. (otwórz !!! )

Sytuacja jest dość absurdalna, ponieważ zatrudniony na umowę radca prawny został zastąpiony usługami firmy prawniczej prowadzonej przez bliską mu osobę.
Ponadto dłużej nieobecny radca gminny,  znajduje się w gronie pracujących prawników, jak podaje się na oficjalnej stronie internetowej kancelarii "Leśny i Wspólnicy" , a być może jest nawet wspólnikiem firmy (tego nie podano).

Kancelaria Prawna "Leśny i Wspólnicy", a w szczególności nawiązywane przez nią umowy wzbudzają wiele kontrowersji nie tylko w gminie Czerniejewo.

W niedalekiej przeszłości regionalna prasa oraz portale informacyjne, donosiły o kontrowersjach jakie wzbudzała Kancelaria Prawna "Leśny i Wspólnicy" np. w Radzie Miasta i Gminy Trzemeszno, której także doradza.

Mimo kontrowersji burmistrz Danuta G. z nieznanych, być może osobistych, powodów uznała jednoosobowo, że Kancelaria "Leśny i Wspólnicy" jest najodpowiedniejszą firmą, godną zaufania, która jest gwarancją należytego wykonania powierzonych zadań.

Mimo powiązań rodzinnych z zatrudnionym w gmine Czerniejewo na umowę o pracę radcą prawnym, przedstawiciel Kancelarii "Leśny i Wspólnicy", którego obowiązuje "kodeks etyki radcy prawnego", nie miał wątpliwości etycznych, zawierając umowę z burmistrzem Danutą G.

 

ZOBACZ CO O KANCELARII "LEŚNY I WSPÓLNICY" PISZĄ MEDIA:

http://trzemeszno24.info/mecenas-wzywa-radnego-do-odwolania-swoich-slow/

http://palukitv.pl/teksty/przestrzen-lokalna/polityka/23154-gimnazjalista-tez-moglby-odzyskiwac-vat.html

http://palukitv.pl/teksty/przestrzen-lokalna/polityka/23254-mam-prawo-oceniac.html

- artykuł - "Przemiany na Szlaku Piastowskim"